Майстер-класи

У межах ІІІ Міжнародного конгресу «Глобальні виклики педагогічної освіти в університетському просторі» Державним закладом «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» за підтримки Одеського обласного інституту удосконалення вчителів та видавництва «Ранок» було проведено майстер-класи від авторів чинних підручників та вчителів-методистів.

У заході взяли участь 250 вчителів початкової школи та 90 вчителів фізики та хімії основної школи з міст Миколаєва, Львова, Кривого Рога, Одеси, Южного, Чорноморська, Ізмаїла, Білгород-Дністровського, Подільська, а також із Арцизського, Біляївського, Балтського, Березівського, Великомихайлівського, Овідіопольського, Окнянського, Роздільнянського, Лиманського, Тарутинського, Татарбунарського, Саратського, Ширяївського районів Одеської області.

На майстер-класі для вчителів початкової школи «Методична система навчання математики учнів початкової школи» Онопрієнко Оксана Володимирівна – кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України, співавтор підручників та навчальних зошитів «Математика» для 1 – 4 класів (С. Скворцової та О. Онопрієнко), розповіла про сучасний підручник математики як засіб реалізації ідей Нової української школи (НУШ), зосередила увагу на формувальному оцінюванні навчальних досягнень учнів початкової школи, яке є однією з новацій Концепції НУШ.

Досвідом роботи за навчальними зошитами «Математика» (С. Скворцової та О. Онопрієнко) з формування обчислювальної навички поділилася вчитель початкових класів Криворізької спеціалізованої школи І –ІІІ ст. № 70 з поглибленим вивченням економіки і права Королюк Тетяна Миколаївна.

 

Другий майстер-клас було присвячено темі «Використання міжпредметної інтеграції в процесі розвитку мовлення молодших школярів», у рамках якого Цепова Ірина Вікторівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики викладання філологічних дисциплін у початковій школі Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, розповіла про інтегровані уроки розвитку мовлення і образотворчого мистецтва. А вчитель початкових класів Петродолинської ЗОШ І-ІІІ ст. Овідіопольського району Одеської області Хом’якова Ольга Семенівна поділилася досвідом навчання письма за прописами з художніми образами букв за прописами І. В. Цепової.

Третій майстер-клас для вчителів початкової школи «Реалізація компетентнісного підходу до навчання учнів інформатики початкової школи засобами сучасного підручника» було проведено Корнієнко Мариною Михайлівною – Заслуженим учителем України, учителем-методистом, учителем інформатики вищої кваліфікаційної категорії Харківської гімназії №55. Під час майстер-класу Корнієнко М. М. було презентовано особливості формування ключових та предметних компетентностей за підручником інформатики авторського колективу Корнієнко М. М., Крамаровської С. Н., Зарецької І. Т. Під час майстер-класу кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій Одеського обласного інституту удосконалення вчителів Гапонова Олена Юріївна та вчитель початкових класів Овідіопольської гімназії Одеської області Бухарова Світлана Ігорівна поділилися досвідом формування ключових і предметних компетентностей за підручником інформатики авторського колективу Корнієнко М. М., Крамаровської С. Н., Зарецької І. Т.

Майстер-класи для учителів хімії та фізики з теми «Методична система навчання хімії в основній школі» було проведено кандидатом хімічних наук, старшим науковим співробітником Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Григоровичем Олексієм Владиславовичем, який зосередив увагу на проблемі формування критичного мислення засобами підручника. Глазунова Марина Анатоліївна – вчитель хімії ліцею «Чорноморський», методист з хімії Одеського обласного інституту удосконалення вчителів зосередила увагу слухачів на питанні про підручник як один з інструментів функціонально-системного підходу навчання хімії.

Спікерами другого майстер-класу для вчителів природних дисциплін «Сучасний підручник фізики як інструментарій компетентнісно орієнтованого навчання: шляхи ефективного впровадження» були Кірюхіна Олена Олександрівна – учитель-методист, співавтор лінійки підручників фізики для загальноосвітніх навчальних закладів, заступник директора видавництва «Ранок» та Бажинова Фаїна Яківна – учитель вищої категорії, учитель методист, Відмінник освіти України, учитель фізики гімназії №46 м. Харкова, які зосередили увагу на методах ефективного формування ключових компетентностей на уроках фізики. Досвід формування природничих компетентностей учнів засобом підручника фізики авторського колективу Бар’яхтар В. Г., Божинової Ф. Я., Довгого С. О., Кірюхіної О. О. було презентовано вчителем фізики Одеського НВК «Морський ліцей» ЗОШ І-ІІІ ступенів №24 Лєоновою Людмилою Павлівною.

Серед учасників майстер-класів були присутні й випускники Університету Ушинського.

Учасники майстер-класів для вчителів початкової школи бурхливими оплесками привітали першу завідувачку кафедри методики математики Ганну Іванівну Мартинову, яка пропрацювала в Університеті Ушинського 47 років. Ганна Іванівна, для багатьох з них є тією людиною, яка вперше, у стінах університету, ввела, тоді ще студентів факультету початкового навчання, у прекрасний світ методики навчання математики, і далі – в інституті удосконалення вчителів, допомагала їх професійному зростанню. Ганна Іванівна поділилася зі слухачами життєвим і професійним досвідом.

 

 

 

Доктор педагогічних наук,
професор С. О. СкворцоваОстаннє оновлення: Субота, 10 червня 2017, 22:59

    

  fnsnf visegrad fundУрядовий контактний центр                                                                  eua konfucius    
  tempus pedpresa mon.gov observatory