Кафедра фізичного виховання

Кафедра фізичного виховання

 

Загальні відомості
Науково-педагогічний склад
Навчальна робота
Методична робота
Наукова робота
Організаційна робота
Контакти


 

 

Загальні відомості

Кафедра працює у складі факультету фізичної культури ПНПУ іменi К.Д. Ушинського та має довгу історію:

В 1944 году в педагогическом институте была образована кафедра военной и физической подготовки, которой заведовал Гонтарев Андрей Тарасович (1944 - 1947 гг), работал преподавателем Болотин Виктор Иосифович. В 1947 году открылся факультет физического воспитания. Первая кафедра, преподаватели которой вели весь учебный процесс на первых курсах факультета, именовались кафедрой физического воспитания и спорта. В первом учебном году на кафедре работало 7 преподавателей.

Науково-педагогічний склад

Завiдующая кафедрой

Осіпова Ірина Валентинівна

Доцент, кандитат педагогічних наук

Закінчила факультет фізичного виховання ПНПУ іменi К.Д. Ушинського.

 

 Мунтян Іван Савельйович

Доцент. кандидат педагогичних наук

Закінчив факультет фізичного виховання ПНПУ ім. К.Д. Ушинського.

Пілева Светлана Георгієвна

Доцент, кандитат педагогичних наук.

Закінчила факультет фізичного виховання ПДПУ ім. К.Д. УшинськогоПанасюк Ірина Вячеславівна

Доцент, кандидат педагогичних наук.

Закінчила факультет фізичного виховання ПДПУ ім. К.Д. Ушинського

Пастернацький Вячеслав Всеволодович

Старший викладач. Прiват-доцент.

Закінчив факультет фізичного виховання ПДПУ іменi К.Д. Ушинського.

Бандура Валерій АнатолійовичЗакінчив факультет фізичного виховання ПДПУ іменi К.Д. Ушинського.

Старший викладач

Iщенко Маргарита Венадійовна

Закінчила факультет фізичного виховання ПДПУ іменi К.Д. Ушинського.

Викладач 

Щекотіліна Наталія Федорівна

Закінчила факультет фізичного виховання ПДПУ іменi К.Д. Ушинського.

Викладач

Брезнер Світлана Абрамівна

Старший лаборант.

Навчально -методична  робота

У 2016-2017 н.р. професорсько-викладацький та допоміжний склад кафедри налічує 10 осіб: а саме; 4 доценти; 2 старших викладачі; 3 викладач;1 старший лаборант.

У наш час робота кафедри спрямована на формування у студентів знань з фізичної культури та здорового способу життя, необхідних у процесі життєдіяльності, навчання, роботі, сімейному фізичному вихованні, набуттю фонду рухових вмінь та навичок, забезпеченні загальної і професійно – прикладної фізичної підготовленості, що визначають психофізичну готовність випускників вищого закладу освіти до життєдіяльності й обраній професії.

На кафедрі проводяться методичні семінари по підвищенню кваліфікації викладачів з метою засвоєння новітніх форм та методів теорії та методики фізичного виховання. Викладачі кафедри ведуть секційну роботу з оздоровчої та ритмічної гімнастики, настільного тенісу, футболу, волейболу, баскетболу, тощо. Кафедра фізичного виховання має таку спортивну базу: ігровий зал, тренажерний зал, зал настільного тенісу, гімнастичний зал.

Заняття з фізичного виховання проводяться на І – ІІ курсах на всіх факультетах педагогічного університету. Заняття у спеціальних медичних групах проводяться окремо від основної поза сіткою розкладу занять. Залік з фізичного виховання проводиться у кінці кожного семестру.

Викладачами кафедри розроблені, затверджені і постійно вдосконалюються нові навчальні і робочі програми, за якими проводяться заняття зі студентами. Кожен студент має вільний доступ до сайту університету, де знаходиться сторінка кафедри, на якій розміщено увесь навчально-методичний комплекс для самостійної роботи студентів.

 Щорічно на засіданні кафедри затверджуються теми науково-методичних семінарів, відкритих занять з метою підвищення науково-методичного рівня викладачів кафедри. Систематично викладачі кафедри проходять підвищення кваліфікації.

Наукова робота

Основна тематика наукових досліджень кафедри:” Формування професiйних компетенцiй у студентiв засобами фiзической культури з метою застосування iх в майбутнiй працi з учнiвською молоддю.”

Викладачі кафедри ведуть й наукову роботу. Протягом багатьох років було опубліковано понад 80 наукових робіт. Викладачі, які працюють на кафедрі, захистили у різні роки кандидатські: доцент Мунтян І. С., доц. Шлапаченко О. А., доц. Пільова С. Г.

Викладачі кафедри по результатам наукових досліджень постійно виступають з доповідями на республіканських та міжнародних науково - практичних конференціях. Також викладачі співробітничають з іншими вузами в порядку обміну досвідом по проведенню фізкультурно – оздоровчої роботи зі студентською молоддю. Результати наукових досліджень кафедри впроваджуються в навчальний процес. Наприклад,  студентам запропоновані рухливі ігри для різних вікових груп для проведення їх під час проходження педагогічної практики.

Організаційна робота

Велику увагу викладачі кафедри приділяють й організаційно-виховній роботі. 

З метою збереження та зміцнення здоров’я, прищеплення навичок здорового способу життя для забезпечення духовного, інтелектуального, фізичного та соціального розвитку студентської молоді на кафедрі фізичного виховання проводиться спортивно-масова робота згідно положення "Про організацію та проведення обласних студентських змагань", "Положення про організацію та проведення Спартакіади ПНПУ імені К. Д. Ушинського", "Положення про проведення Спартакіади серед студентів, що мешкають у гуртожитках № 1 - 4".

Університетська Спартакіада щорічно проводиться серед студентів всiх факультетів нашого вузу з 8 видів спорту згідно календаря змагань. Також, згідно свого календаря змагань проводяться змагання серед студентів, що мешкають у гуртожитках.

.Викладачі нашої кафедри постійно тренують студентів нашого вузу з різних видів спорту та організують їх для участі в обласних студентських іграх. Багато років збірна команда ПНПУ з настільного тенісу, яку тренує ст. викл. Куртов І. І., займає призові місця. Збiрна команда унiверситету по гандболу постiйно займае першi мiсця –тренер Пiльова С.Г. Збiрна команда унiверситета з фехтування два роки поспiль займае першi мiсця –тренер КуртовI.I. В перше у обласних студентських iграх прийняла участь збiрна команда з бадмiнтону i зайняла пьяте мiсце –тренер Пастернацький В.В.

 

На початку кожного навчального року починаеться Спартакиада ПНПУ iменi К.Д.Ушинського. Спартакiада складаеться з 8 видiв спорту :-шашки, шахи, м\футбол, н\тенiс, армрестлiнг,гiрьовий спорт, бадмiнтон, баскетбол,та спортивне свято яке підсумовує усi види змагань.На святi нагороджуються переможцi та призери Спартакiади унiверситету, кульмiнацiєю свята є велика заключна естафета.19 травня 2016 року відбулося спортивне свято, яке було присвячено дню Перемоги.

Свято містило в собі дуже багато різноманітних і цікавих конкурсів на спритність та рівновагу. Глядачам сподобався конкурс, на якому кожна команда мала представити свою команду вболівальників. Це було неймовірно. Хлопці та дівчата влаштовували шалені танці та викрикували веселі девізи.

У цій атмосфері азарту і веселого сміху відчувався дух згуртованості і дружби.

 

Так тримати!!!
Нагородження переможцiв эстафети.- 20 жовтня 2016 року  проведені змагання з міні футболу. Головний суддя змагань.  Бандура В.А змагання проводились у спортивно оздоровчому таборі університету

25 жовтня 2016 року-проведені змагання з настільного тенісу.На базі кафедри физичного виховання.Головний суддя-Панасюк І.В.

I місце зайняла збірна команда художньо графічного факультету

II-Місце зайняла команда фізико-математичного факультету.

IIIісце зайняла команда історико-філософського факультету.

3 листопада 2016 року проведені змагання з бамбинтону,особиста першість.

14 квiтня 2016 року у залі МКТФ НУ «ОМА», що знаходиться за адресою: вул. Маразліївська 40/42, відбувся турнір з волейболу, серед юнацьких команд, присвячений « Дню визволення Одеси від фашистських загарбників».

У змаганнях брали участь: команда курсантів МКТФ та команда студентів ПНПУ імені К.Д.Ушинського з Туркменістану . Перемогу в турнірі здобула команда туркменських студентів, тренером якої є Бандура Валерій Анатолійович.

Лауреати змагань були нагороджені грамотами та цінними призами.

Свідками дуже не простої гри стали курсанти МКТФ та жіноча команда з волейболу нашого ВНЗ. Дівчата дуже активно вболівали за хлопців та дарували їм оплески, а також надихали їх на гарну гру.

Гра була дуже напружена та видовищна. Команди йшли нога в ногу, про що свідчать результати в окремих сетах: 25:23 та 27:25.По закінченню турнірної гри,команди подякували один одному за прекрасну гру.
Турнір 12квітня було проведено пам`яті заслуженого тренера СРСР,УССР Горбочова Є.Г.

25 квітня пройшов фестиваль спорту в спортивно-оздоровчом таборі "Буривісник"

Змагання проводилися з м\футболу,бадминтону,волейболу,перетягування канату,гирьового спорту ,та конкурс на кращий бутерброд.

Спартакіада "Здоров`я" серед науково-педагогічних, наукових працівників і співробітників структурних підрозділів ПНПУ iменi К.Д.Ушинського.

Університет намагається залучати до фізкультурно-оздоровчої і спортивної роботи не тільки студентів, а і усіх осіб, які працюють в університеті. З цією метою з 2000-2001 навчального року в університеті поновлено проведення спортивних змагань серед працівників університету. Ці змагання мають назву Спартакіада «Здоров`я» серед науково-педагогічних, наукових працівників і співробітників структурних підрозділів ПНПУ iменi К.Д.Ушинського. Змагання проводяться на підставі «Положення про фізкультурно-масову та спортивну роботу в ПНПУ» затвердженого ректором університету, розміщеного на сторінці Положення змагань. Змагання організовує і проводить 

Кафедра фізичного виховання, нагородження призерів змагань забезпечує Первинна профспілкова організація ПНПУ.

Види спорту спартакіади «Здоров’я» визначає кафедра фізичного виховання. Програма змагань складається з видів спорту якими можливо займатись на наявній спортивній базі університету (бадмінтон, баскетбол, волейбол, міні-футбол, теніс настільний, шахи). Нажаль спортивний корпус університету маленький, збудований давно, більше 40 років тому, в якому і студентам і викладачам важко виділити час для тренувальних занять і проведення змагань в одному ігровому залі у позанавчальні години з різних видів спорту за їх бажанням. Командний залік спартакіади «Здоров’я» підводиться серед структурних підрозділів університету15 лютого 2016р. вiдбулася першiсть унiверситету з волейболу, у змаганнях приймали участь збiрнi команди факультетiв. .

Змагання проводилися у спортивнiй залi унiверситету.Розклад тренувальних занять якi проводять викладачi кафедри.Понед-к

ВТОРНИК

СРЕДА

ЧЕТВЕРГ

ПЯТНИЦА

АЭРОБIКА

ВОЛЕЙБОЛ

АЭРОБIКА

ВОЛЕЙБОЛ

АЭРОБIКА

ТРЕН.ЗАЛ

БАСКЕТБОЛ

ТРЕН.ЗАЛ

БАСКЕТБОЛ

ТРЕН.ЗАЛ

НАСТ.ТЕН.

 

НАСТ.ТЕН.

 

НАСТ.ТЕН.

 

 

 

 

 КонтактиАдреса: Старопортофнкiвська 26

Телефон кафедри: 73 22 135

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 січня 2018, 21:14

    

  fnsnf visegrad fundУрядовий контактний центр                                                                  eua konfucius    
  tempus pedpresa mon.gov observatory