Кафедра гімнастики

Загальні відомості
Науково-педагогічний склад
Навчальна робота
Методична робота
Наукова робота
Організаційна робота
Контакти
Анонси програм 2015-2016 навчального року

 

Кафедра гімнастики

факультету фізичного виховання

Південноукраїнського Національного Педагогічного Університету імені К.Д. Ушинського

I. Загальні відомості

Напрямок підготовки. Основний напрямок – підготовка вчителів фізичного виховання та тренерів з обраного виду спорту.

Загальна кількість викладачів – 7;

Кількість кандидатів наук – 4;

Кількість доцентів – 2.

Дисципліни, які читаються на кафедрі:

теорія та методика викладання гімнастики, обраного виду спорту, атлетизму, ритміки та хореографії, економіки спорту, менеджменту та маркетингу сучасної освіти.

Студенти вдосконалюють спортивну підготовку зі: спортивної гімнастики та акробатики, художньої гімнастики, спортивної аеробіки, боксу, повно-контактних бойових мистецтв, східних єдиноборств.

Історія кафедри гімнастики. Кафедра гімнастики була організована в 1949 році. В різні роки кафедрою керували старші викладачі: Д.М. Мавроматі, Г.А. Кастеллі, О.С. Софранюк, професор В.Д. Палига, кандидати педагогічних наук, доценти: К.Н. Романовський, Ю.В. Павлов,  І.В. Мороз, А.П. Чустрак.

   За часи існування  кафедри викладачами підготовлено понад 150 майстрів спорту СРСР та України зі спортивної гімнастики,  акробатики та художньої гімнастики, понад 300 першорозрядників та понад 3000 спортсменів масових розрядів.

Серед спортсменів найвищої кваліфікації: олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Маргарита Ніколаєва, вихованка педагога тренера О.С. Софранюка. Плеяду досвідчених майстрів зі спортивної гімнастики підготували викладачі В.Д. Левантовський та В.Д. Палига: такі як В. Мойсєєв, В. Негрич та ін. входили до складу збірної команди України. Великий внесок у підготовку спортсменів високого класу зробили викладачі В. Анарчев та Ю.В. Павлов. Їхні вихованці неодноразово ставали переможцями спартакіад Одеської області та України. Вихованець Ю.В.Павлова – В. Маринич був призером чемпіонату Світу зі спортивної гімнастики, а на трьох Олімпіадах у Мельбурні, Афінах та Пекіні  – тренером збірної команди США зі спортивної гімнастики. Засновником художньої гімнастики на факультеті фізичного виховання та в Одеській області був Д.М. Мавроматі. В 1952 році була опублікована його книга «Художественная гимнастика». Збірна команда, яку він готував, завжди була серед кращих на Україні. Тепер збірну команду з художньої гімнастики готує кандидат філософських наук, старший викладач, майстер спорту з художньої гімнастики Погорєлова О.О. Її вихованці неодноразово ставали призерами студентських спартакіад. Збірну команду з боксу та атлетичних видів спорту тренує кандидат економічних наук, майстер спорту міжнародного класу доцент Пісарук В.В. Збірну команду зі спортивної аеробіки  - кандидат біологічних наук, майстер спорту зі спортивної гімнастики Бондаренко О.В. Поряд з навчальною та спортивною, наукова робота є важливою складовою діяльності кафедри. За час своєї роботи на кафедрі захистили кандидатські дисертації викладачі: А.П. Чустрак, В.М.  Долинський, Ю.В. Павлов, І.В. Мороз, Г.В.Кучеренко, О.О. Погорєлова та отримали вчене звання доцента А.П.Чустрак  та  В.В.Пісарук. Готують до захисту кандидатські дисертації викладачі: О.М. Солом’яний та  Т.К. Павленко.

   Досвід з методики викладання гімнастики узагальнений у трьох навчальних посібниках з гімнастики для ВУЗів та педагогічних училищ під грифом Міністерства Освіти України та СРСР, під загальною редакцією  В.Д. Палиги. У 1978 році, за рішенням Вищої Атестаційної Комісії при Раді Міністрів СРСР В.Д. Пализі було присвоєно вчене звання професора кафедри гімнастики.

У різні часи викладачі кафедри очолювали обласні федерації зі спортивної гімнастики: О.С. Софранюк, К.М. Романовський, В.Д. Палига, А.П. Чустрак; спортивної акробатики: заслужений тренер УРСР, А. Полонець; з художньої гімнастики: Д.М. Мавроматі, Р.В. Дежурнова.

Кафедра гімнастики завжди брала до сьогоднішнього часу безпосередню участь у підготовці та проведенні масових спортивних свят на стадіонах, палацах спорту, театрах, на міській площі під час фізкультурних парадів, традиційних свят та присвячених знаменним датам. За їх організацію викладачі кафедри багаторазово були відзначені міськими та обласними виконавчими Радами.

Славні спортивні традиції кафедри продовжували студенти, майстри спорту зі спортивної гімнастики Р. Романчук – член збірної команди України, срібний призер Всеукраїнської спартакіади Д. Дейнека, члени збірної команди України зі спортивної акробатики брати Олександр та Володимир Цехмейстери – срібні призери чемпіонату Європи, майстри спорту міжнародного класу (МСМК), призери чемпіонату Європи та фіналісти чемпіонату Світу зі спортивної акробатики Жорняк Олена та Ломаченко Настя, заслужений МС з тхе-квондо Подолян Юлія – срібна призерка чемпіонату Світу,  МСМК з тайського боксу Куляба С. - чемпіон Європи, бронзовий призер на чемпіонаті Світу, дворазовий чемпіон Олімпійських ігор у Пекіні та в Лондоні з боксу Василь Ломаченко. чемпіон України з боксу Шевчук А.; чемпіон України з повно контактного карате Овлягулієв Езіз, заслужені майстри спорту та дворазові чемпіони світу з таїландського боксу Неледва М. та Евтушенко П.С.; майстер спорту міжнародного класу, призер чемпіонату світу з таїландського боксу Додон Р.; заслужені тренери України з боксу Мітакі М.В., Бараненко А.Д. та інші.

Чемпиони Європи з черлідингу листопад 2016 року, м. Париж

Команда  м. Одеси «Імпульс». Тренер Тодорова Валентина

 

 

Бентоббал Геннадий- МСМК!
Обладатель кубка Мира по Годзю-рю каратэ до,Чемпион Мира по каратэ,чемпион Европы по каратэ,Чемпион СНГ по джиу-джитсу,Чемпион Украины по джиу джитсу,многократный чемпион и обладатель кубков Украины по каратэ.
По мнению спорт комитета входил в список лучших спортсменов одесчины 2015 г. по не олимпийским видам спорта!Бентоббал Геннадій – майстер спорту міжнародного класу

 

Володар кубку Світу по Годзю-рю карате до, Чемпіон Світу по карате, чемпіон Європи по карате, Чемпіон СНД по джіу-джитсу, Чемпіон України по джиу джитсу, багатократний чемпіон і володар кубків України по карате.

 

На думку спорт комітету входив в список кращих спортсменів одещины 2015 р. по не олімпійських видах спорту!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. Науково-педагогічний склад

 Чустрак Анатолій Петрович

Закінчив факультет фізичного виховання Одеського державного педагогічного інституту імені К.Д.Ушинського.

Закінчив аспірантуру науково-дослідного інституту фізіології дітей та підлітків Академії Педагогічних Наук СРСР (м. Москва), де захистив дисертацію кандидата педагогічних наук.

Кандидат педагогічних наук, приват-професор, завідувач кафедри гімнастики

Погорєлова Олена Олександрівна

Закінчила факультет фізичного виховання Одеського державного педагогічного інституту імені К.Д.Ушинського.

Кандидат філософських наук

Майстер спорту з художньої гімнастики

Старший викладач кафедри гімнастики     

Тодорова Валентина Георгіївна

закінчила факультет фізичного виховання Одеського державного педагогічного інституту імені К.Д. Ушинського

Кандидат психологічних наук за спеціальністю 19.00.07 – «Педагогічна та вікова психологія».

Доцент кафедри гімнастики, навчається в докторантурі Львівського інституту фізичної культури

Никифорова Лілія Анатоліївна

старший викладач кафедри, успішно пройшла попередній захист кандидатської дисертації за спеціальністю 13.00.04 – «Професійна педагогіка». Досліджувана тема: «Професійна культура вчителя фізичної культури».

 

Бондаренко Ольга Вадимівна

Закінчила факультет фізичного виховання та методики спортивно-масової роботи державного педагогічного інституту імені Т.Г.Шевченка,  східноукраїнського університету (м. Луганськ)

Кандидат біологічних наук

Майстер спорту зі спортивної гімнастики

Викладач кафедри гімнастики

 Солом’яний Олександр Миколайович

Закінчив факультет фізичного виховання Одеського державного педагогічного інституту імені К.Д.Ушинського,

Викладач     кафедри гімнастики

Павленко Тамара Костянтинівна

Закінчила факультет фізичного виховання Одеського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського

 Майстер спорту зі спортивної гімнастики

 Викладач кафедри гімнастики 

Шерстюк Марина Михайлівна

Закінчила факультет фізичного виховання Одеського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського

Майстер спорту зі спортивної гімнастики та акробатики Викладач кафедри гімнастики

Пільневич Інна Анатоліївна

Закінчила Одеський державний університет імені І.І.Мечнікова

Лаборант кафедри гімнастики

 

 

 

III.  Навчальна робота        

Чустрак А.П.- проводить лекційні та практичні заняття з теорії та методики викладання гімнастики, теорії та методики спортивно-масової роботи, керівництво дипломними та магістерськими роботами студентів, керівництво педагогічною практикою студентів, працює в складі Державної Екзаменаційної Комісії

Погорєлова О.О. – проводить лекційні та практичні заняття з гімнастики, керівництво дипломними  роботами студентів, спортивне вдосконалення з художньої гімнастики.

Тодорова В.Г. – проводить лекційні та практичні заняття з основ теорії та методики спортивного тренування та спеціальний курс «Сучасні оздоровчі технології в фізичному вихованні та спорті».

Бондаренко О.В. – проводить лекційні та практичні заняття з музикально-ритмічного виховання та спортивне вдосконалення зі спортивної аеробіки.

Никифорова Л.А. – проводить практичні заняття з дисциплін: «Вступ до спеціальності» та «Біомеханіка» та спортивне вдосконалення з карате.

Шерстюк М.М. – проводить практичні заняття з музикально-ритмічного виховання та спортивне вдосконалення зі спортивної гімнастики та акробатики.

Павленко Т.К. – проводить практичні заняття з гімнастики та спортивне вдосконалення зі спортивної гімнастики.

Солом’яний О. М. – проводить практичні заняття з гімнастики та атлетизму, спортивне вдосконалення з атлетизму.

 

 

 

IV. Методична робота

Всі викладачі кафедри складають та поновлюють робочі програми, лекції, вимоги до заліків та екзаменів з дисциплін, які викладають:

Чустрак А.П: розробляє та поновлює робочі програми та лекції з теорії та методики спортивно-масової роботи для студентів 2 курсу факультету фізичного виховання, лекції з теорії та методики викладання гімнастики для студентів 1-го та 2-го курсів, вимоги до заліків та екзаменів з цих дисциплін факультету фізичного виховання;

Погорєлова О.О. - робочі програми та лекції з теорії та методики викладання гімнастики для 1-го та 3-го курсу, вимоги до екзаменів та заліків з гімнастики для студентів 3-го курсу та спортивного вдосконалення з художньої гімнастики.

Бондаренко О.В. – розробляє та поновлює робочу програму, лекції, вимоги до заліків з музикально-ритмічного виховання та   спортивного вдосконалення зі спортивної аеробіки.

Солом’яний О. М. - робочі програми та вимоги до заліків з теорії та методики викладання гімнастики для студентів 1-го - 3-го курсів,  спортивного вдосконалення зі спортивної гімнастики, атлетизму та вимоги до заліків.

Павленко Т.К. – доповнення робочих  програм та вимоги до заліків з теорії та методики викладання гімнастики для студентів  2-го курсу, та  спортивного вдосконалення зі спортивної гімнастики.

Шерстюк М.М.- розробка та доповнення робочих  програм та вимоги до заліків з музикально-ритмічного виховання для студентів  1-го курсу, та  спортивного вдосконалення зі спортивної гімнастики.

 

 

 

V.  Наукова робота

Основні науково-методичні досягнення кафедри

1952 р. Д.М. Мавроматі.  - опублікована його книга «Художественная гимнастика».

1975 р. А.А. Жалій і В.Д. Палига - навчальний посібник з гімнастики для педагогічних вузів  під грифом Міністерства освіти України.

1978 р - В.Д. Пализі присвоєно звання професора кафедри гімнастики.

1979 р. А.П. Чустрак – захистив кандидатську дисертацію з теорії та методики фізичного виховання.

1982 р. В.Д. Палига – навчальний посібник з гімнастики для педагогічних Вузів під грифом Міністерства Освіти СРСР.

1985 рік - В.Д. Палига – навчальний посібник з методики викладання гімнастики для педагогічних училищ під грифом Міністерства освіти України.

1993 рік - А.П. Чустрак - участь в роботі міжнародного конгресу - World Congress. // World federation for mental health. The Mental Development of Children who were Exposed to Radioactive Influence – Makuhari  Nesse. OVTA. RENA – Japan. – 1993. – Р 32.

1997 рік – Чустрак А.П. – участь в роботі міжнародної наукової конференції  HEINRICH-HEINE-UNIVERSITY DUSSELDORF, GERMANY, « 18 th International Conference of the Stress and Anxiety Research Society»; а також в міжнародних наукових конференціях  в Греції, Італії; публікації в наукових збірниках  конференцій США, Канади, Австрії, Брюсселі, Австралії та інших.

2005 рік –Тодорова В.Г. -  захистила кандидатську дисертацію на  тему: «Емоційно-вольовий образ «Я» студентів, що займаються різними видами спорту».

2007 рік – Кучеренко  Г.В.  – захистив  кандидатську  дисертацію з теорії  та методики фізичного виховання.

2007 рік – Погорєлова О.О. – захистила кандидатську дисертацію з філософії.

2008 рік -  Погорєлова О.О. -  Монографія під грифом МОН України.

2010 рік – Павленко Т.К. – Монографія – «Виховання старших дошкільників засобами фізичної культури». Рекомендовано Інститутом інноваційних технологій і змісту навчання МОН України.- Одесса.- 140 с.

2011рік – Чустрак А.П., Тодорова І.В. – Навчальний посібник для студентів ІФК та Р. «Теорія та методика спортивної підготовки».

2015 рік – Чустрак А.П. – Навчальний посібник для студентів – монографія «Статокінетична стійкість школярів», присвячена 200 – річчю ПНПУ імені К.Д.Ушинського. - Одеса, 2015.- 126 с.

За час існування кафедри її викладачами надруковано більше 500 наукових та методичних публікацій у наукових збірниках фахових та міжнародних конференцій.

Останнім часом викладачі кафедри працюють над проблемою: «Вдосконалення  навчально-виховного процесу з фізичного виховання у середніх та вищих навчальних закладах»

Тема: «Оптимізація фізичного виховання учнів початкової школи з урахуванням полі-функціонального стану організму».

Керівник теми: доктор медичних наук, професор Романчук О.П.
Мета роботи на зазначений рік: «Комплексне дослідження фізичного розвитку та фізичної підготовленості дітей 6-10 років.

Викладачі кафедри проводять керівництво студентськими дипломними та магістерськими роботами. Тільки за останні п’ять років успішно захистили дипломні та магістерські роботи більше 45 студентів, надрукували самостійно та з викладачами більше 30 наукових статей.                          

 

                              

VI. Організаційна робота

Чустрак А.П.- виконує обов’язки секретаря вченої ради факультету фізичного виховання; відповідає за друкування результатів науково-дослідної  роботи викладачів кафедри.

Погорєлова О.О. – куратор академічної  групи.

Тодорова В.Г. – відповідає за організацію профорганізаційної роботи викладачів кафедри

Бондаренко О.В. –  куратор академічної  групи.

Никифорова Л.А. – відповідає за організацію трудової роботи викладачів кафедри та проти пожарну безпеку на кафедрі

Шерстюк М.М. -– куратор академічної групи.

Павленко Т.К. -– куратор академічної групи.

Солом’яний О. М. – відповідає за організацію спортивно-масової роботи .

Збірні команди Університету з художньої гімнастики (тренер – Погорєлова О.О) та збірна команда з карате (відповідальна  Бондаренко О.В.) останні два роки  утримують перші місця в студентських спартакіадах міста Одеси.

 

 

 

Контакти:

Деканат факультету фізичного виховання: телефон 048 7054673

Чустрак Анатолій Петрович – завідувач кафедри: 0959383042

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Останнє оновлення: П'ятниця, 03 лютого 2017, 09:11

    

  fnsnf visegrad fundУрядовий контактний центр                                                                  eua konfucius    
  tempus pedpresa mon.gov observatory