Кафедра теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін

Загальні відомості
Науково-педагогічний склад
Навчальна робота
Методична робота
Наукова робота
Організаційна робота
Контакти
Анонси програм 2015-2016 навчального року

Кафедра теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін

 

Загальні відомості

У далекому 1947 році першою кафедрою, викладачі якої вели весь навчальний процес на факультеті фізичного виховання, була кафедра фізичного виховання та спорту. У першому навчальному році на кафедрі працювало сім викладачів. Кафедра забезпечувала підготовку вчителів з фізичної культури та методистів з видів спорту: легка атлетика, спортивні ігри (баскетбол, волейбол, футбол, настільний теніс, теніс, бадмінтон, плавання, класична і вільна боротьба, лижний спорт, ковзанярський спорт, туризм).

З 1963 р. кафедра була поділена на кафедру фізичного виховання і кафедру спорту.

    На кафедрі спорту, у ті роки, було започатковано викладання спортивних дисциплін: легка атлетика, спортивні ігри, плавання, ковзанярський спорт, лижний спорт, туризм. З 1950 року у розпорядженні кафедри з’явилися стадіон та спортмайданчики для спортивних ігор, а в 1965 році було започатковано спортивно-оздоровчий табір «Буревісник», де і сьогодні проходять заняття із спортивно-педагогічних дисциплін кафедри. З 1976 року було впроваджено курс класичної і вільної боротьби. За роки становлення – основу кафедри спорта складали відомі на Одещині і в Україні викладачі, тренери, науковці: Музалевський С. (завідувач кафедри у 40-50 рр.); Горбачов Є. (завідувач кафедри у 50-60 рр.); Гапчук М. (завідувач кафедри у 60-70 рр.); Маліков Л. (завідувач кафедри у 60 - ті рр.);  Жарков В. (завідувач кафедри у 60-70 р., кандидат біологічних наук, доцент, заступник декана факультету з 1992 по 2006 рр.); Бугайцов М. (завідувач кафедри у 70 рр., кандидат педагогічних наук); Соколовський В. (завідувач кафедри з кінця 70 -х та на початку 80-х рр., доктор медичних наук, професор); Нєбож В. (завідувач кафедри у 1983 р.); Бойко В. (завідувач кафедри у 80-90 рр., кандидат педагогічних наук, доцент); Ганчар І. (завідувач кафедри з 2001 по 2005 рр., доктор педагогічних наук, професор), Форостян О. (завідувач кафедри у 2005 р., з 2011 р. доктор педагогічних наук (спеціальність 13.00.03 – корекційна педагогіка), з 2015 р. професор кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін, а з 2016 р. завідувач кафедри дефектології та фізичної реабілітації); Джуринський П. (в.о. завідувача кафедри спорту з 2006-2010 рр., з 2010 року заступник декана факультету фізичної реабілітації, по наш час, з 2013 року доктор педагогічних наук (спеціальність 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти), з 2015 року професор кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін, з 2015 р. завідувач кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін, по наш час). На кафедрі, з часу її заснування, окрім керівного складу, у різні роки працювали видатні та цікаві викладачі Нікіфоров П., Головинський А., Зенов Б., Веретельников В., Маракушев В., Кацман В., Олейніков В., Стречєнь Б., Суріс Ю., Ус О., Д’яченко Г., Зайдман О., Робулєц Б., Явнік О., Осадчук В., Курильський Ю., Масунов Л., Овчарек О., Єфіменко М., Колодєєв М., Вішньов В., Ремньов В., Кізима О., Фідірко М., Біллєр П., Краснощок Л., Саламатов П., Фролов Ю., Горпинич В., Забродська Н., Петров Є., Ігнатенко С, Подгорна В., Дроздова К., Кучеренко Г., Терехова К., Богатов А.  

     З 1972 року по 1974 рік, викладачем на кафедрі працював Олексій Якович Чебикін сьогодні ректор (з 2003 року) Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського», доктор психологічних наук, професор, академік, дійсний член НАПН України., з 1975  по 1977 рік; викладачем на кафедрі працював Шеремет Б., нині декан факультету фізичної реабілітації, кандидат педагогічних наук, професор. Під час роботи на кафедрі заслуженими тренерами СРСР ставали: Нікіфоров П. (легка атлетика), Горбачов Є. (волейбол), Кацман В. (легка атлетика), Д’яченко Г. (гребля), Зайдман О. (велоспорт), Зенов Б. (плавання); заслуженим тренерами УРСР були: Робулєц Б., Явнік О., Осадчук В., Курильський Ю., Ус О., Колодєєв М. (легка атлетика).

    Серед випускників кафедри були майстри спорту, майстри спорту міжнародного класу, заслужені майстри спорту, чемпіони та призери Олімпійських ігор та Паралімпійських ігор, чемпіони та призери першостей Світу та Європи. З волейболуКазакова О. (заслужений майстер спорта СРСР, призер Олімпійських ігор 1976 р. в Монреалі); Лапинський Є. (заслужений майстер спорту СРСР, чемпіон 1968 р. в Мехіко та призер 1972 р. Олімпійських ігор в Мюнхені); Михальчук В. (заслужений майстер спорту СРСР, чемпіон 1968 р. в Мехіко  та призер Олімпійських ігор 1972 р. в Мюнхені); Мондзолевський Г. (заслужений майстер спорту, дворазовий Олімпійський чемпіон 1964 р. в Токіо, 1968 р. в Мехіко); Тимофеєва Л. (майстер спорта міжнародного класу СРСР, призер Олімпійських ігор 1964 р. в Токіо; Мішак В. (заслужений майстер спорту СРСР, призер Олімпійських ігор 1964 р. в Токіо); з гребліПетренко С. (заслужений майстер спорту, дворазовий Олімпійський чемпіон,  1976 р.  в Монреалі); з легкої атлетикиАвілова В. (майстер спорта міжнародного класу СРСР, призер Олімпійських ігор 1968 р. в Мехіко); Свербетов Г. (майстер спорту міжнародного класу СРСР, учасник Олімпійських ігор 1956 р. в Мельбурні);  Белецький І.  (майстер спорта міжнародного класу СРСР, учасник Олімпійських ігор 1956 р. в Мельбурні);

Заслужені майстри спорту СРСР (зліва направо) –

Я. Железняк, Ю. Рябчинська, М. Авілов, Є. Лапинський
Олізаренко Н. (заслужений майстер спорту СРСР, чемпіон і призер Олімпійських ігор 1980 р. в Москві); Авдєєнко Г. (заслужений майстер спорту СРСР, чемпіон Світу 1983 р., чемпіон Олімпійських ігор  1988 р  в Сеулі); Білоног Ю. (заслужений майстер спорту України, чемпіон Олімпійських ігор  2004 р  в Афінах); Горпинич В. (майстер спорту міжнародного класу України, учасник Олімпійських ігор 2008 р в Пекіні); Катишев Р. (заслужений майстер спорту України, чемпіон і призер Паралімпійських ігор 2012 р. в Лондоні, дворазовий призер Паралімпійських ігор 2016 р. в Ріо-де-Жанейро); Онуфрієнко А. (заслужений майстер спорту України, призер Паралімпійських ігор 2012 р. в Лондоні, призер Паралімпійських ігор 2016 р. в Ріо-де-Жанейро).

Надія Олізаренко (№281) на Олімпійських іграх у Москві (1980 р.)

 

    З футболуРешко С. (заслужений майстер спорту СРСР, призер Олімпійських ігор 1976 р. в Монреалі); зі стендової стрільбиЖелезняк Я. (заслужений майстер спорту СРСР, чемпіон Олімпійських ігор 1972 р. в Мюхені); з греблі на байдарціРябчинська Ю. (заслужений майстер спорту СРСР, чемпіон Олімпійських ігор 1972 р. в Мюхені), з греблі на каноє – Чебан Ю. (заслужений майстер спорту України, дворазовий чемпіон Олімпійських ігор 2012 р. в Лондоні та в 2016 р. в Ріо-де-жанейро); Мільчев М. (заслужений майстер спорту України, чемпіон Олімпійських ігор 2000 р. в Сіднеї); з фігурного катанняПетренко В. (заслужений майстер спорту України, чемпіон Світу 1992 р., чемпіон Олімпійських ігор 1992 р. в Альбервіллі); з плавання – Алексєєв Д. (заслужений майстер спорту України, чотирьоразовий Паралімпійський чемпіон 2004 р., в Афінах); Демчук С. (заслужений майстер спорту України, дворазовий Паралімпійський чемпіон 2004 р., в Афінах, дворазовий призер Паралімпійських ігор 2008 р., в Пекіні).

     Віктор Петренко на Олімпіаді в Альбервіллі (1992 р.) завоював перше українське золото Олімпійських ігор!
     На Паралімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро, випускник Південноукраїнського національного педагогічного  університету імені К.Д. Ушинського, легкоатлет Руслан Катишев, приніс у скарбничку збірної України бронзу в стрибках у довжину (2016 р.).

 

     Сьогодні, високі показники на змаганнях національного і міжнародного рівня показують вихованці кафедри, у плаванні  –  Воронько В., Дробнич Д., Єрмаков А., Стрілець І., Щербак О., Ткаченко Д., Ронікер Т., Рощіна О., Оніщенко В., Періна Т., Юшкова М., Міщенко Н., Єрошкіна В., Берекет Г., Компанієць К.; у легкій атлетиці – Горпинич В., Комарова Г., Башли Н., Забродська Н., Чернікова Г., Хасанова К., Щирська А., Левчук В., Олійник Д., Олійник В.  (легка атлетика) та ін.

     Випускники кафедри відзначені високими нагородами. Званням «Відмінник народної освіти» були відзначені Коробочка Я., Гальперін М., Терєнтьєв В., Небож В.

 

    На міжнародних молодіжних змаганнях з легкої атлетики в Барселоні (2013 р.) вихованка кафедри, майстер спорту України Наталя Башли     

     З 2015 року кафедра має назву: кафедра теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін.

     У 2014 р. кафедра пройшла акредитацію за напрямом підготовки «Фізичне виховання» і спеціальності «Фізичне виховання» і стала випусковою на ОС Бакалавр, ОКР Спеціаліст і ОС Магістр. У різні роки, за час існування кафедри, викладачами було опубліковано понад  800 наукових і навчально-методичних праць з теорії і методики фізичного виховання, теорії і методики обраного виду спорту, теорії і методики викладання плавання, теорії і методики спортивного вдосконалення, організації і методики викладання спортивних дисциплін, теорії і методики професійної освіти, теорії і методики викладання легкої атлетики, організації краєзнавчо-туристичної діяльності, управління у сфері фізичного виховання, менеджменту та маркетингу у фізкультурній освіті, здоров’я людини, здоров’язбережувальних технологій, корекційної педагогіки, фізичної реабілітації та ін.

Юрій Чебан – дворазовий Олімпійський чемпіон (2012 р., 2016 р.), призер Олімпійських ігор 2008 р. у греблі на каноє.

     Володимир Воронько (зліва) – срібний призер міжнародного марафону з плавання на відкритій воді Faros Marathon 2015, який проходив у Хорватії.

     Іван Стрілець (у центрі)

     На міжнародних змаганнях Multinations-2016, які проходили у Софії (Болгарія) 2-3 квітня 2016 р. Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» представляв студент 1 курсу факультету фізичної реабілітації, вихованець кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін Іван Стрілець, який приніс до скарбнички  2 золотих медалі на дистанціях 50 та 100 м брасом (29.05 та 1:03.48 відповідно) та срібну нагороду на 200 м брасом (2:16.59). Також, Іван Стрілець у складі естафетної команди, здобув золоту нагороду в естафеті 4х100 м комплексним плаванням серед чоловіків.

     На Кубку України з плавання, Іван Стрілець – рекордсмен України серед юніорів у 25 – ти метровому басейні з плавання, відзначився на дистанції 50 метрів брасом встановив рекорд України з результатом – 0.28,11; на дистанції 100 метрів брасом установив рекорд України – 1.00,01. (м. Біла Церква, 21-23 листопада 2016 р.).

     На кафедрі постійно проводиться науково-дослідна робота, здійснюється рецензування і опанування дисертацій, навчальних посібників, методичних розробок. Викладачі кафедри приймають активну участь у організації і роботі  міжнародних, всеукраїнських та регіональних науково-практичних і науково-методичних конференцій. Активно розвивається студентська наука.

     З жовтня 2016 р. при кафедрі почав працювати студентський науковий гурток. У листопаді 2016 р. було регіональну школу-семінар та конкурс наукових проектів студентів з проблем фізичного виховання, спорту та здоров’я людини. Підготовку та проведення регіональної школи-семінару та конкурсу наукових проектів здійснили викладачі кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін зав. кафедри, доктор педагогічних наук, професор Джуринський П.Б., кандидат педагогічних наук, викладач Подгорна В.В., кандидат педагогічних наук, доцент Ігнатенко С.О., кандидат педагогічних наук, викладач Дроздова К.В.

      Регіональна школа-семінар та конкурс наукових проектів студентів з проблем фізичного виховання, спорту та здоров’я людини (листопад 2016 р.) організовані студентським гуртком кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін

 

Науково-педагогічний склад

    align=

    Кафедра спорту (2012 р.)

 align=

Кафедра теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін (2016 р.)

    

     Сьогодні, професорсько-викладацький та допоміжний склад кафедри налічує 13 осіб, з них 1 доктор наук, професор, завідувач кафедри (Джуринський П.Б.); 4 кандидатів наук, доценти (Кізима О.В., Петров Є.П., Ігнатенко С.О., Пелєпчук О.С.); 3 кандидати наук, старші викладачі (Дроздова К.В., Кучеренко Г.В., Саламатов П.В.); 1 кандидат наук, викладач (Подгорна В.В.); 1 старший викладач (Небож В.Т.); 1 викладач (Богатов А.О.); 2 лаборанта (Ковальова Т.М., Бурдюжа С.В.), які продовжують славетні традиції кафедри. Сумісники кафедри: доктор педагогічних наук, професор Форостян О.І. (0,5 ст. професор) та доктор педагогічних наук, професор Долинський Б.Т. (погодинник).

     Завідувач кафедри. Джуринський Петро Борисович, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін, заступник декана факультету фізичної реабілітації, закінчив з відзнакою факультет фізичного виховання Одеського державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського у 1996 р. В 1992-1994 рр. працював тренером-викладачем Балтської ДЮСШ, у 1996-1998 рр. – учителем фізичної культури та інструктором з ЛФК санаторної школи-інтернат № 6, м. Одеси. З 1998 р. працює в університеті.


  align=

Завідувач кафедри теорії і методики фізичної культури

та спортивних дисциплін, доктор педагогічних наук,

професор Джуринський П.Б.        

    Навчався в аспірантурі в 1998-2001 рр.; з 1999 по 2001 роки за сумісництвом працював на посаді голови спортивного клубу університету. З жовтня 2001 року розпочав науково-педагогічний шлях на кафедрі спорту (нині – кафедра теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін) на посадах викладача-стажера, старшого викладача, доцента, в. о. завідувача кафедри, а з січня 2015 р. і по теперішній час – завідувач кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін.

       У 2003 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 13.00.03 (корекційна педагогіка) з теми «Фізична реабілітація дітей зі сколіотичними вадами хребта в системі навчально-оздоровчої роботи школи-інтернату». У 2004 році отримав звання кандидата педагогічних наук, а в 2005 році – доцента кафедри спорту. У 2013 році захистив докторську дисертацію за спеціальністю 13.00.04 (теорія і методика професійної освіти), з теми: «Теоретичні і методичні засади підготовки майбутніх учителів фізичної культури до здоров’язбережувальної професійної діяльності». З жовтня 2013 року – доктор педагогічних наук, з лютого 2015 року – професор кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін; з лютого 2013 р. – магістр з управління навчальними закладами. З 2010 року виконує обов’язки заступника декана факультету фізичного виховання. П. Б. Джуринський викладає навчальні курси «Теорія і методика викладання плавання», «Управління у сфері фізичного виховання», для студентів освітнього ступеня «бакалавр»; «Менеджмент та маркетинг у фізкультурній освіті», «Теорія і методика фізичної культури» для студентів освітнього ступеня «магістр». Автор елективних курсів «Вертебро-оздоровчі методи в реабілітації опорно-рухового апарату», «Сучасні технології рухової активності, фітнесу та здоров’я», «Інноваційні технології здоров’язбережувальної професійної діяльності».

     Завдяки зусиллям Петра Борисовича, кафедра стала випусковою (2014 р.) пройшовши акредитацію за напрямом підготовки «Фізичне виховання» і спеціальністю «Фізичне виховання» і стала випусковою на ОС Бакалавр, ОКР Спеціаліст і ОС Магістр.  

      Науковий та навчально-методичний доробок П.Б. Джуринського налічує понад 200 публікацій, у т.ч. 3 монографії, 10 навчальних посібників, 22 методичних посібників, 76 наукових публікацій у провідних фахових виданнях України, 14 у міжнародних виданнях, 7 програм з фізичного виховання (у співавторстві) для загальноосвітніх навчальних закладів з грифом МОН України. Наукові доробки впроваджено у процес фахової підготовки майбутніх учителів фізичної культури у навчальних закладах України, Канади, Греції, Білорусі, Молдови, Румунії, Ізраїлю та ін. З 2010 року в університеті впроваджено проліцензовані курси підвищення кваліфікації з фізичного виховання, розробником, натхненником і координатором яких є Петро Борисович. Мета курсів підвищення кваліфікації – оновити знання,  професійні навички, поглибити професійні компетенції за  спеціальністю «Фізичне виховання» з урахуванням останніх досягнень фізичної культури і спорту, сучасних потреб загальноосвітніх, вищих навчальних закладів освіти, спортивно-оздоровчих центрів. Слухачі вивчають сучасні технології фізкультурно-оздоровчої, спортивно-масової роботи; інноваційні методи оздоровчого фізичного виховання та спортивної підготовки спортсменів.

Петро Борисович Джуринський активно займається організацією освітньо-просвітницької, профорієнтаційної та рекламно-інформаційної діяльності під час спортивних змагань, конференцій, постійних зустрічей з учнями, юними та молодими спортсменами з науковцями галузі фізичної культури, спорту і здоров’я людини, ведучими тренерами і спортсменами України.

Під керівництвом Джуринського П.Б. створено університетську команду з плавання, вихованці якої протягом останніх років на регіональному рівні, серед ВНЗ, здобували тільки перші місця, а на національних і міжнародних змаганнях вигравали як перші так і призові місця.

 


Форостян Ольга Іванівна

 width=

доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін. Закінчила факультет фізичного виховання Одеського державного педагогічного інституту імені К. Д. Ушинського у 1993 р. З 1993 р. працювала викладачем кафедри спорту. У 1997 р. вступила до аспірантури, яку закінчила у 2000 році за фахом 13.00.03 (корекційна педагогіка). У 2001 р. захистила кандидатську дисертацію за темою «Розвиток точності рухів у глухих школярів». У 2005 році отримала звання доцента кафедри спорту. З 2006 по 2009 роки перебувала у докторантурі. У 2012 р. захистила докторську дисертацію з теми: «Теорія і практика фізичного виховання дітей з сенсорними порушеннями в українській дефектології (ХХ ст.)» за спеціальністю 13.00.03 (корекційна педагогіка). У 2014 р. пройшла стажування в лабораторії сурдопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України за програмою «Компетентнісний підхід у формуванні та реалізації змісту фізичного виховання глухих і слабочуючих». На кафедрі викладає дисципліни «Теорія та методика викладання легкої атлетики», «Спортивно-педагогічне вдосконалення з легкої атлетики» та спецкурс «Спрямованість фізичного виховання дітей із сенсорними порушеннями».

Є автором 45 фахових статей, 23 наукових статей та тез конференцій, 1 монографії, 1 навчального посібника з грифом МОН України у співавторстві, 8 навчальних програм з грифом МОН України у співавторстві.


Кізима Олександр Володимирович

 width= 

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін. У 1994 р. захистив кандидатську дисертацію з теми «Розвиток здібностей до управління основними параметрами рухів у школярів 10-12 років». З 2002 року доцент кафедри спорту.

Викладає дисципліни «Теорія та методика викладання легкої атлетики», «Теорія та методика обраного виду спорту», «Спортивно-педагогічне вдосконалення», спецкурс «Сучасні технології спортивного тренування у циклічних видах спорту». Автор більш ніж 50 наукових та науково-методичних праць. Керує науково-дослідною роботою студентів, курсовими та дипломними проектами. Бере участь у підготовці збірної команди університету з легкої атлетики. Є членом спостережувальної ради з розвитку олімпійських видів спорту на півдні України.

 


 width=

Ігнатенко Сузанна Олександрівна

 

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання та спортивних дисциплін. У 1983 р. вступила до Одеського педагогічного інституту ім. К. Д. Ушинського на факультет фізичного виховання та в 1987 р. закінчила навчання з відзнакою. У тому ж році почала працювати на кафедрі теорії та методики фізичного виховання викладачем дисциплін «Теорія та методика викладання рухливих ігор та забав» та «Теорія і методика фізичного виховання», на посаду старшого викладача кафедри переведена в 1997 році.

 

У 2000 році вступила до аспірантури Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. Кандидатську дисертацію на тему «Підготовка майбутніх учителів фізичного виховання до формування моральних якостей молодших школярів» за спеціальністю 13.00.04 (теорія і методика професійної освіти) захистила в 2007 році. У 2010 році отримала звання приват-доцента, а в 2016 р. було присвоєно звання доцента кафедри теорії і методики фізичного виховання, лікувальної фізичної культури та спортивної медицини. З 2016 р. – доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання та спортивних дисциплін. Викладає дисципліни «Теорія і методика викладання рухливих ігор та забав», «Теорія і методика фізичного виховання».

 

Має 85 публікацій, 3 методичні розробки. Постійно удосконалює програми навчальних курсів «Теорія та методика викладання рухливих ігор та забав» (І курс) та «Теорія і методика фізичного виховання» (IІ курс) для студентів ОС Бакалавр напряму підготовки «Фізичне виховання» за вимогами кредитно-модульної системи. Щорічно бере участь у різних науково-практичних конференціях, у тому числі і міжнародних. Займається підготовкою студентів до наукових конкурсів і олімпіад.

 

Зі шкільних років займалась фігурним катанням та є кандидатом у майстри спорту. 

 


 width=

Петров Євген Петрович

 

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання та спортивних дисциплін.

 

У 1972–1976 рр. навчався у Краснодарському державному інституті фізичної культури (спеціальність – фізкультура та спорт; кваліфікація: викладач фізичного виховання – тренер з веслування). Там же працював з серпня 1976 р. викладачем кафедри велосипедного спорту, веслування, лиж та туризму. Викладав курси  «Веслування», «Лижний спорт» та «Туризм».

 

Кандидат у майстри спорту з веслування на байдарках та каноє, народного веслування, плавання (брас), має перші розряди з академічного веслування, крейсерських та парусних гонок, гірського та водного туризму. Суддя І категорії з веслування, інструктор гірсько-пішохідного туризму. Окрім того, має спеціальність судноводій-судномеханік, а також є підводним плавцем-рятівником, аквалангістом з правом занурення до 20 м з апаратами на стислому кисні. Капітан яхти с S гроту до 68 м2 ІІІ клас IOR. У серпні 1986 р. закінчив з відривом від виробництва курси підвищення кваліфікації при Державному центральному ордену Леніна інституті фізичної культури з веслування.

 

У листопаді 1988 р. захистив кандидатську дисертацію з теми:  «Розробка та обґрунтування методики поточного контролю в процесі підготовки веслярів на байдарках та каноє» за спеціальністю 13.00.04 (теорія і методика фізичного виховання та спортивного тренування) у Всесоюзному НДІ фізичної культури (м. Москва).

 

У період  з 1980 по 1991 рр. забезпечував підготовку збірних команд: 1980-90 – Краснодарського краю з веслування на байдарках, 1982-84 – збірної СРСР; 1983-89 – збірної Росії, юнацький склад (збірна резерву), 1986-1990 – збірної СРСР з парусного спорту, член КНГ, 1987-1991 – збірної півдня Росії з академічної греблі, 1980-1988 – проводив заняття на курсах туристичної підготовки (середньої складності) при Краснодарській раді з туризму та екскурсіям. Був членом Крайової контрольно-рятувальної служби, Комплексних наукових груп СРСР, Російської федерації, керівником КНГ збірної команди Краснодарського краю.

 

З 1991 р. працював викладачем, а з січня 1994 – доцентом кафедри фізичного виховання і спорту Одеської морської академії (раніше ОВІМУ ім. Ленінського комсомолу). З вересня 2002 р. – доцент кафедри спорту факультету фізичного виховання ПДПУ ім. К. Д. Ушинського. З 1-го вересня 2009 р. по 2016 р. – доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання, лікувальної фізкультури та спортивної медицини ПНПУ імені К. Д. Ушинського. З 1-го вересня 2016 р. по теперішній час – доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання та спортивних дисциплін ДЗ «ПНПУ імені К. Д. Ушинського».

 


 width=

Пелепчук Ольга Сергіївна кандидат біологічних наук, доцент, викладач кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін. Після закінчення біологічного факультету Одеського державного (нині національного) університету імені І. І. Мечнікова з 1978 по 1987 рр. працювала у лабораторії оптичних квантових генераторів НДІ та тканевої терапії імені академіка В. П. Філатова. У цей період підготувала кандидатську дисертацію на тему «Вплив низькоінтенсивного випромінювання аргонового лазеру на розвиток експериментальної токсичної катаракти», яка була захищена 30 грудня 1986 р. в Московскому НДІ очних хвороб ім. Гельмгольца за спеціальністю 14.00.16 (патологічна фізіологія), після чого їй було присвоєно звання кандидата біологічних наук. В 1987-1989 рр. працювала науковим співробітником лабораторії біохімії вищезазначеного НДІ, вивчала проблеми катарактогенезу. В Одеському державному педагогічному інституту імені К. Д. Ушинського (нині Південноукраїнському національному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського) Ольга Сергіївна працює з жовтня 1989 р., спочатку на кафедрі методики навчання і виховання дітей дошкільного віку, а з 1991 р. по 31.03.2015 г. – на кафедрі анатомії і фізіології (нині – кафедра біології і основ здоров’я), а з 12.10.2015 г. – на кафедрі теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін.

 

У 1994 р. отримала звання доцента. У 2002 р. була нагороджена Знаком «Відмінник освіти України» (наказ № 759-к від 23 вересня 2002 р.).

 

За період роботи в ПНПУ імені К. Д. Ушинського О. С. Пелепчук розробила ряд навчальних програм з курсів «Основи природознавства», «Біологія», «Охорона природи», «Основи екології», «Основи соціальної екології», «Вікова фізіологія», «Природознавство, спец. методика», які і викладала. Зараз викладає спецкурси «Туристичні ресурси Південного рекреаційного регіону» та «Сучасні методики фітнесу та здорового способу життя».

 

На протязі 10 років спочатку буда замісником, а потім – головним редактором щорічної збірки матеріалів міжнародної науково-методичної конференції «Еколого-біологічні питання навчання та виховання». Крім того була постійним членом редакційної колегії міжнародної науково-практичної конференції «Адаптаційні можливості дітей і молоді». Регулярно приймає участь у роботі конференцій різного рівня.  О. С. Пелепчук надруковано 142 наукових праці, з яких 55 є науково-методичними, також опубліковано 16 методичних посібників.


Саламатов Павло Васильович

 width= кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін. Майстер спорту з плавання. На кафедрі працював у 1994-2002 роках та після перерви з 2010 року.

На сьогодні, викладає дисципліни – «Теорія та методика викладання плавання», «Плавання», «Спортивно-педагогічне вдосконалення».

Автор понад 40 наукових та навчально-методичних праць. Павло Васильович не тільки є відповідальним за підготовку команди університету з плавання, але й організатором та суддею багатьох змагань регіонального та національного рівня з плавання серед студентської та допризовної молоді, членом науково-методичної комісії факультету з плавання, членом обласної федерації з плавання. Підготував чемпіона та призера першості України з плавання.

 


 width=

Кучеренко Геннадій Васильович

 

За керівництва Геннадія Васильовича, команда Університету Ушинського у 2016 р. стала призером обласної спартакіади серед ВНЗ із настільного тенісу.

 

Закінчив Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського у 1996 році за спеціальністю: «Фізичне культура. Фізичне виховання в спеціальних дитячих закладах». З 1996 по 2008 рік працював викладачем кафедри гімнастики в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К. Д. Ушинського. З 2008 року по 2016 рік – старший викладач кафедри фізичного виховання в Національному університеті «Одеська юридична академія». З вересня 2016 року працює старшим викладачем кафедри теорії і методики фізичного виховання та спортивних дисциплін. На кафедрі викладає дисципліни «Теорія і методика обраного виду спорту», «Спортивно-педагогічне вдосконалення». Кандидат у майстри спорту зі спортивної гімнастики, кандидат у майстри спорту з боротьби самбо.   


 width=

Дроздова Катерина Валеріївна

кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання та спортивних дисциплін.

У 1996 році вступила до Одеського медичного училища №2 на факультет «Сестринська справа». Закінчивши ОБМУ у 1999 році, отримала диплом молодшого спеціаліста.

З 1999 р. студентка факультету фізичного виховання Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. У 2005 році отримала кваліфікацію «Магістр педагогічної освіти». Того ж року почала навчання в аспірантурі за напрямом 13.00.04 – (теорія і методика професійної освіти), тема кандидатської дисертації «Підготовка майбутніх учителів фізичного виховання до моніторингу фізичного стану молодших школярів». Дисертацію захистила у 2015 році.  З 2009 року працювала викладачем кафедри теорії і методики фізичного виховання, лікувальної фізкультури та спортивної медицини. З вересня 2016 року працює на посаді старшого викладача кафедри теорії і методики фізичного виховання та спортивних дисциплін.

Викладає дисципліни «Лікувальна фізична культура», «Масаж», «Гігієна фізичного виховання», «Історія фізичної культури».

За час роботи видала у співавторстві 2 методичних посібника: «Харчування спортсменів» та «Гігієнічні вимоги до спортивних споруд. Після захисту кандидатської дисертації було опубліковано  6 фахових статей, одна з них за кордоном.


Небож Віталій Трохимович

 width=

старший викладач кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін працює на кафедрі з 1969 року, спочатку викладачем з легкої атлетики, а з 1976 р. і до теперішнього часу – старшим викладачем. У 1983 році за наказом по інституту працював завідуючим кафедри.

За час роботи в університеті команда з легкої атлетики під керівництвом Віталія Трохимовича займала тільки перші і призові місця у м. Одесі серед ВНЗ, а також перші місця у міністерських змаганнях серед педагогічних ВНЗ України. За високі показники у роботі, Небожу В.Т. було присвоєно звання «Відмінник народної освіти» (м. Київ, 12 травня 1980 р.). У 1979 році був нагороджений грамотою Міністерства освіти Української РСР та Українським республіканським комітетом профспілки працівників освіти Вищої школи (м. Київ, наказ № 743296 від 30 серпня 1979 р.). З 1985 р. є членом обласної федерації з легкої атлетики. У 2001 році йому було надано звання судді національної категорії з легкоатлетичного спорту.

На честь 70-річчя В. Т. Небожа, президент федерації легкої атлетики України, заслужений майстер спорту, дворазовий олімпійський чемпіон Валерій Борзов особисто привітав з ювілеєм і вручив грамоту федерації легкої атлетики України.

На кафедрі викладає дисципліни «Теорія та методика викладання легкої атлетики» та «Спортивно-педагогічне вдосконалення з легкої атлетики».


 width=Подгорна Вікторія Віталіївна

кандидат педагогічних наук, викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання та спортивних дисциплін. Закінчила ПДПУ ім. К.Д. Ушинського за фахом корекційна педагогіка та отримала кваліфікацію «Логопед, дефектолог»  у 2008 році. В 2009 р. вступила до заочної аспірантури за спеціальністю 13.00.03 (корекційна педагогіка).  У 2015 році захистила дисертаційне дослідження з теми «Взаємозв’язок рухового та вербального розвитку молодших школярів із тяжкими порушеннями мовлення» за спеціальністю 13.00.03 (корекційна педагогіка). Звання кандидата педагогічних наук отримала у 2016 році.

З вересня 2016 р. – викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання та спортивних дисциплін, а також керівником студентського гуртку.  Має 73 наукових публікацій та 3 методичних посібника.

 

 


Богатов Андрій Олексійович

 width=

викладач кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін з 2009 р.

Кандидат у майстри спорту зі спортивного орієнтування, кандидат у майстри спорту з вільної боротьби та боротьби дзюдо. Суддя національної категорії зі спортивного орієнтування та туризму. Магістр з фізичного виховання (2009).

Навчається в заочній аспірантурі. Тема дисертаційної роботи «Підготовка майбутніх учителів фізичної культури до організації здоров`язбережувального середовища навчального закладу», за спеціальністю 13.00.04 (теорія і методика професійної освіти).

Викладає дисципліни «Організація краєзнавчо-туристичної діяльності», «Спортивно-педагогічне вдосконалення з туризму», «Теорія та методика обраного виду спорту». Є автором 22 наукових та навчально-методичних праць і учасником 6 науково-практичних конференцій. Щорічно підвищує свій фаховий рівень.

 

 

 


 

Ковальова Тетяна Михайлівна

 width=

лаборант кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін.

З 1996 по 2013 рр. працювала у телекомунікаційній та економічних галузях. У 2009 р. закінчила ОНАЗ ім. О.С. Попова, здобувши ступінь магістра телекомунікацій. З 2009 р. по 2011 р. працювала фітнес-тренером з аеробних та силових занять у спортивному клубі «Тигрьонок». У 2012-2013 рр. працювала фітнес-інструктором у літньому таборі для іноземних студентів санаторія «Зелений мис». З 2012 року – сертифікований інструктор з фітнесу. Пройшла сертифікацію у «Fitness Factory» з напрямків «Пілатес» та «Пілатес для вагітних», «Функціональний тренінг», «Функціональний тренінг у тренажерному залі» та «Персональний тренінг у тренажерному залі», «Продажа товарів та послуг у фітнес індустрії». Учасник фітнес конвенцій.

У 2014 р. закінчила курси підвищення кваліфікації за напрямом підготовки «Фізичне виховання» при ПНПУ ім. К.Д. Ушинського. У цьому ж році стала студенткою заочного відділення факультету фізичного виховання і лаборантом кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін.

У 2015 році підвищила професійний рівень з напряму «Інструктор тренажерного залу» у фітнес-системі «Вища ліга» та пройшла сертифікацію з курсу «Дієтологія. Складання програм харчування» в «Академії фітнесу-Україна».  

 


Бурдюжа Софія Володимирівна

 width=

 

лаборант кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін. Кандидат у майстри спорту з плавання.

У січні 2017 р. закінчила магістратуру зі спеціальності «Фізичне виховання» при Державному закладі «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського».  

З 2013 року працює лаборантом кафедри за сумісництвом.

 

 

 

 

 


Навчальна робота

На сьогодні кафедра виконує навчальну роботу на спеціальностях  014 Середня освіта (Фізичне виховання) (1 рік навчання ОС Бакалавр); 6.01020101 «Фізичне виховання» (2-4 рік навчання ОС Бакалавр); 014 Середня освіта (Фізичне виховання) (1 рік навчання ОКР Спеціаліст); 014 Середня освіта (Фізичне виховання) (1 рік навчання ОС Магістр); 8.010201 Фізичне виховання (2 рік навчання ОС Магістр).

      На кафедрі викладаються навчальні дисципліни «Теорія і методика фізичного виховання», «Теорія і методика викладання плавання», «Теорія і методика викладання легкої атлетики», «Теорія і методика викладання рухливих ігор», «Теорія і методика спортивно-масової роботи», «Теорія і методика обраного виду спорту», «Управління у сфері фізичного виховання», «Організація краєзнавчо-туристичної діяльності», «Гігієна та гігієна ФВ», «ЛФК та масаж», «Історія фізичної культури»,  «Спортивно-педагогічне вдосконалення з плавання», «Спортивно-педагогічне вдосконалення з легкої атлетики», «Спортивно-педагогічне вдосконалення з туризму», «Спортивно-педагогічне вдосконалення з настільного тенісу», «Педагогічна практика (ознайомлювальна) у ЗОШ», «Педагогічна практика у ЗОШ», «Педагогічна практика у СШ», для студентів освітнього ступеня підготовки бакалавр; навчальні дисципліни «Теорія і методика фізичного виховання у старшій школі», спец. курси «Корекційна спрямованість фізичного виховання дітей зі сенсорними порушеннями», «Сучасні технології спортивного тренування у циклічних видах спорту» для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст; «Теорія і методика фізичної культури», «Наукові засади підготовки вчителів фізичної культури», «Менеджмент та маркетинг у фізкультурній освіті», «Туристичні ресурси південного рекреаційного регіону»,  «Сучасні методики з фітнесу та здорового способу життя», «Технології підготовки у циклічних видах спорту», «Педагогічна практика (асистентська) у ВНЗ» для студентів ступеня підготовки магістр.

      На кафедрі викладачі, виконують навчальне навантаження згідно вимог МОН України, проводять лекційні і практичні заняття, керують курсовими, дипломними, магістерськими роботами та педагогічною практикою студентів, здiйснюють рецензування курсових, дипломних, магістерських робіт, а також дисертаційних робіт, беруть участь у роботі ДЕК. Викладачі кафедри беруть участь у роботі предметної комісії з оцінювання фізичної підготовленості вступників на навчання із здобуттям освітнього ступеня бакалавра з фізичного виховання, фахової комісії на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста з фізичного виховання, освітнього ступеня магістра з фізичного виховання. Проводять співбесіди зі вступниками. Беруть участь у підготовці та атестації науково-педагогічних кадрів.

 

 

Методична робота

      Розроблено нормативні і робочі навчальні програми з усіх дисциплін кафедри  та комплекси інтерактивного навчально-методичного забезпечення до них Опрацьовано та опубліковано методичні вказівки до самостійної роботи студентів.

      Розроблено програми і тестові завдання до вступних іспитів вступників на навчання із здобуттям ступеня бакалавра з фізичного виховання, на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста з фізичного виховання та ступеня магістра з фізичного виховання.

      Розроблено елективні курси «Вертебро-оздоровчі методи в реабілітації опорно-рухового апарату», «Сучасні технології рухової активності, фітнесу та здоров’я», «Інноваційні технології здоров’язбережувальної професійної діяльності». Розроблено інтерактивні комплекси навчально-методичного забезпечення дисциплін.

      Розроблено програму підготовки, ліцензійну справу та отримано дозвіл МОН України на роботу щорічних курсів підвищення кваліфікації з напряму підготовки «Фізичне виховання».

    


Курси підвищення кваліфікації за напрямом підготовки «Фізичне виховання»

      Основними стратегічними напрямами професійної діяльності курсів є: поглиблення професійної компетенції фахівців з урахуванням останніх досягнень оздоровчої фізичної культури, теорії і методики фізичного виховання.

     

 

    

      Курси проводяться з метою поліпшення процесу зміцнення здоров’я громадян, досягнення високого рівня працездатності та довголіття засобами оздоровчого фізичного виховання і спорту.

      Підготовлено справу щодо акредитації діяльності з надання освітньої послуги у сфері вищої освіти з підготовки фахівців зі ступенем підготовки бакалавр фізичного виховання, освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст фізичного виховання, освітнього ступеня магістр фізичного виховання.

 

 

Наукова робота

Підготовлено документи на ліцензування і у вересні 2016 р. відкрито аспірантуру зі спеціальностей 014 Середня освіта (Фізичне виховання), 017 Фізична культура і спорт.

        Кафедра виконує науково-дослідну роботу з теми: «Теоретико-методичні засади підготовки майбутніх учителів фізичної культури до фізкультурно-оздоровчої, спортивно-масової та здоров’язбережувальної професійної діяльності з різними групами населення».

       Теоретичні і методичні положення досліджень поглиблюють концептуальні уявлення про стратегію вдосконалення професійно-педагогічної підготовки у сфері фізкультурно-оздоровчої, спортивно-масової та здоров’язбережувальної освіти, створюють реальні передумови для наукового забезпечення професійної підготовленості майбутнього вчителя фізичної культури.

      На підставі моделювання змісту формування професійної підготовленості майбутніх фахівців з фізичного виховання і спорту розроблено дидактичні моделі з обліком вимог кредитно-трансферної системи; розроблено оздоровчі технології з фізичного виховання, фізичного і функціонального розвитку дітей дошкільного і шкільного віку, школярів із ослабленим здоров’ям, студентів, дорослого населення, військовослужбовців, осіб з психофізичними порушеннями; опрацьовано методики зі спортивного вдосконалення спортсменів.

Розкрито і науково обґрунтовано теоретико-методологічні засади та концепцію підготовки майбутніх учителів фізичної культури до оздоровлення і фізичного вдосконалення різних груп населення як педагогічну систему (методологічні підходи, принципи, категорії); його структурно-компонентний склад (мотиваційний, теоретичний, практичний, оздоровчий, рефлексивний компоненти); критерії (орієнтовно-ціннісний, гносеологічний, організаційний, оздоровчо-поведінковий, результативно-оцінний); схарактеризовано рівні підготовленості майбутніх учителів фізичної культури до оздоровлення і фізичного вдосконалення різних груп населення (високий, достатній, базовий, елементарний); визначено й теоретично обґрунтовано педагогічні умови підготовки майбутніх учителів фізичної культури до оздоровлення і фізичного вдосконалення різних груп населення (усвідомленість майбутніми вчителями фізичної культури на рівні переконань вагомості здорового способу життя і фізкультурно-оздоровчої діяльності; актуалізація міждисциплінарної інтеграції та її програмно-методичний супровід у процесі підготовки майбутніх учителів фізичної культури до оздоровлення і фізичного вдосконалення різних груп населення; забезпечення інтерактивної навчально-професійної діяльності студентів і засобів її ініціювання; оптимізація пізнавальної самостійності студентів в оздоровленні та  фізичному вдосконаленні різних груп населення); розроблено методику підготовки майбутніх учителів фізичної культури до оздоровлення і фізичного вдосконалення різних груп населення; набули подальшого розвитку теорія і методика організації фізкультурно-оздоровчої діяльності серед різних верств населення.

     Основні положення й результати досліджень доповідалися на Міжнародних форумах і конференціях «Modern Tendencies in the Pedagogical Science of Ukraine and Israel: The Way to Integration» (Ariel-Odessa, Israel, 2010); «Адаптаційні можливості дітей та молоді» (Одеса 2008, 2010, 2012, 2014); «Здоровье для всех» (Пінськ, Беларусь, 2010); «Педагогічні, психологічні і медико-біологічні проблеми диференціації навантажень у фізичному вихованні та спорті» (Одеса, 2010); «Фізична культура і здоров’я людини: історія, сьогодення, майбутнє (до 100 - річчя першого київського диплому вчителя фізичної культури)» (Київ, 2012); «Актуальні проблеми розвитку спорту для всіх: досвід, досягнення, тенденції» (Тернопіль, 2012); «Актуальні проблеми фізичного виховання, спорту та туризму» (Запоріжжя, 2013); «Управління навчальними закладами: досвід, проблеми та перспективи» (Одеса, 2013); «Актуальні проблеми сучасної дошкільної та вищої освіти»  (Лодзь, Польща, 2014) та ін.

        Наукові доробки впроваджено у процес фахової підготовки майбутніх учителів фізичної культури в Державному закладі «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка, Херсонському державному університеті, Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, Донецькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т. Г. Шевченка, Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського, Житомирському державному університеті імені Івана Франка та ін.
 

Організаційна робота

Викладачі кафедри активно займаються освітньо-просвітницькою, профорієнтаційною та рекламно-інформаційною діяльністю під час спортивних змагань, конференцій, постійних зустрічей з учнями ЗОШ, ДЮСШ, СДЮСШОР, ШВСМ, з керівниками міста і області з питань фізичного виховання і спорту, науковцями галузі фізичної культури, спорту і здоров’я людини, ведучими тренерами і спортсменами України. Укладені угоди про співробітництво з освітніми та оздоровчими закладами. Так, укладені договори про співпрацю з ЗОШ Балтського, Біляївського, Овідіопольського, Комінтернівського, Котовського, Білгород-Дністровського районів, із загальноосвітніми школами та спеціалізованими школами-інтернатами м. Одеси; зі спортивними школами: м. Котовськ ДЮСШ з легкої атлетики «Локомотив», м. Білгород-Дністровський ДЮСШ з легкої атлетики, м. Одеса СДЮСШОР «Динамо», м. Одеса ШВСМ «Олімпієць», м. Дніпропетровськ ШВСМ «Метеор», м. Комсомольск Полтавської області СДЮСШОР з плавання, м. Біла Церква СДЮСШОР з плавання, м. Полтава СДЮСШОР з плавання, м. Кривий Ріг СДЮСШОР з плавання, м. Херсон СДЮСШОР легкої атлетики, м. Запоріжжя СДЮСШОР з плавання, м. Львів ШВСМ з плавання, м. Одеса СК ОНМА, м. Одеса СК «Технолог» ОНАХТ, м. Одеса СК «Еколог» ОДекУ; з фітнес-клубами „Стрєкоза”, вертебро-оздоровчим центром „Центр Євмінова – Кудряшова”, Velness SPA центром „Формула” та Velness SPA центром „Марістелла-клаб”. За останні роки команди університету з плавання та легкої атлетики, за підготовку яких відповідає кафедра, регулярно і щорічно ставали чемпіонами області серед вишів. Окремі спортсмени є переможцями і призерами чемпіонатів і кубків України, міжнародних змагань. Вихованці кафедри стають переможцями і призерами чемпіонатів світу, Європи, олімпійських та параолімпійських ігор.

 

 Команда чемпіонів області з плавання серед ВНЗ 2007 р.

Викладацький склад кафедри, є організаторами щорічного спортивного свята, присвяченого пам’яті заслужених тренерів СРСР та УРСР П.І. Нікіфорова та О.І. Ус, які працювали на кафедрі у 50-70 рр. У фізкультурно-спортивному заході постійно приймають участь усі найсильніші команди з легкої атлетики Одеської області та Одеси, інших міст України. Щорічно, навесні, кафедра проводить першість Одеської області з плавання серед вишів та допризовної молоді.

 

Команда чемпіонів області з плавання серед ВНЗ 2014 р.

 

Здобутки з легкої атлетики та плавання сприяли тому, що університет четвертий рік поспіль виборював 1-е загальнокомандне місце в обласних студентських іграх серед ВНЗ I-III  рівнів акредитації.

 

 Команда переможець першості області з легкої атлетики серед ВНЗ 2014 р.

 

Полетіли ластівки до перемоги! (Першість області серед ВНЗ 2016 р.)

Після переможного запливу на 1500 м. В. Воронько виконав завдання – переміг і виконав норматив майстра спорту!

Так, наші плавчині найгарніші!

Команда університету – переможець першості області з плавання серед ВНЗ (2016 р.)
Професорсько-викладацький склад кафедри надає науково-методичну допомогу в розробці положень, програм змагань, приймав участь у організації і суддівстві змагань. Проводить активну виховну роботу серед студентів під час академічних занять та на кураторських годинах. Здійснює профілактичну роботу серед невстигаючих студентів.

 

Контакти:

65039, Україна,  м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 4/1. Кафедра теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін Державного закладу "Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського" 

    Каб. №241 – заступник декана факультету фізичної реабілітації, завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор Джуринський П.Б., тел.: 0685608273, Ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    Каб. №239 – методичний кабінет кафедри. Кандидат біологічних наук, доцент Пелєпчук Ольга Сергіївна., тел.: 0667286525; організація педагогічної практики – кандидат педагогічних наук, доцент Ігнатенко С.О., Ковальова Т.М. Ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел: 0685608273;  лаборант кафедри Бурдюжа Софія Володимирівна., тел..: 0936456393. Ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    Каб. № 309 – спеціалізований кабінет кафедри. Міжнародна діяльність кандидат педагогічних наук, ст. викладач К.В. Дроздова; кандидат педагогічних наук, доцент Ігнатенко С.О., тел..: 0677442305. Ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    Каб. № 310 – науково-дослідна лабораторія кафедри. Кандидат педагогічних наук, викладач Подгорна Вікторія Віталіївна., тел.: 0630797963. Ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

     

    Курси підвищення кваліфікації з фізичного виховання:

    Каб. №239, №310 

тел: 0685608273; 0630797963.

Ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

 

 

 

 

 

Останнє оновлення: Середа, 06 вересня 2017, 08:01

    

  fnsnf visegrad fundУрядовий контактний центр                                                                  eua konfucius    
  tempus pedpresa mon.gov observatory