ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хореографія»

Положення

про ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади

зі спеціальності «Хореографія»

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2017 р. № 1572 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2017/2018 навчальному році» на базі факультету музичної та хореографічної освіти Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» з 11 по 14 квітня 2018 року проводиться ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хореографія» (далі Олімпіада).

Мета олімпіади підвищення якості підготовки кваліфікованих фахівців, пошуку обдарованої студентської молоді, стимулювання їх творчої праці, системне вдосконалення освітнього процесу, активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів, створення умов для їхнього творчого зростання в галузі хореографії, стимулювання майбутніх учителів хореографії, керівників хореографічних колективів до набуття професійної компетентності у хореографічно-виконавській, композиційно-постановній, художньо-педагогічній діяльності щодо творчого втілення національних та світових культурних традицій і цінностей у хореографічне мистецтво.

Завдання Олімпіади дозволяють визначити готовність студентів до хореографічного виконавства у різних стилях та жанрах, хореографічно-постановної та педагогічної діяльності, керування хореографічним колективом, творчої самостійності в інтерпретації художньо-естетичних ідей та їх хореографічного втілення.

До участі в Олімпіаді запрошуються студенти педагогічних та класичних університетів зі спеціальності «Хореографія» та Середня освіта (Хореографія).

Відповідно до Положення МОН України про Всеукраїнську студентську олімпіаду (Наказ від 27.12.2012 р № 2207/22519) до складу журі Олімпіади входять провідні науково-педагогічні фахівці базового вищого навчального закладу, члени відповідних комісій Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України, учені наукових установ Національної академії наук України та галузевих Академій наук України, факультетів інших вищих навчальних закладів, представники делегацій. Згідно з Наказом МОН України, кількість членів журі не повинна перевищувати третини від кількості студентів, які беруть участь в Олімпіаді; кількість представників базового вищого навчального закладу в журі ІІ етапу Олімпіади не повинна перевищувати 50% від загальної кількості членів журі.

 

Другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади

зі спеціальності «Хореографія» складається з двох турів

 

І тур Олімпіади

Хореографічно-виконавський:

«Художня картина світу засобами хореографії»

(малі форми)

 

Мета І туру Олімпіади виявлення художньої фахової компетентності конкурсантів та рівня їхньої виконавсько-хореографічної майстерності.

Завдання для учасників:

 1. Виконання хореографічної композиції малої форми, присвяченої культурним традиціям різних народів світу. За вибором конкурсанта композиція виконується на матеріалі класичного, народно-сценічного, історико-побутового або сучасного танцю (до 4 хвилин).
 2. Вербальна презентація композиції, лаконічна характеристика образного змісту, культурного контексту та художньо-виховної цінності (до 2 хвилин).
 3. Представлення лібрето у письмовій формі.

Важлива інформація: Композиція є «домашнім завданням» конкурсанта, тому в ній можуть бути задіяні інші студенти або конкурсанти (до 3 осіб) відповідного ВНЗ. Кожний конкурсант показує свою композицію.

Критерії оцінювання (оцінюється виступ лише того конкурсанта, який підготував і презентував композицію):

 • художня переконливість виконання, образність, змістовність естетичної ідеї композиції та експресивність її хореографічної презентації;
 • хореографічно-виконавська майстерність (технічна, артистична, пластично-інтонаційна);
 • відповідність художньої мови та стилю представленої хореографічної композиції змісту лібрето, обраному жанру та національній культурній традиції, яка відображена у хореографічній композиції;
 • грамотність, інформативність, метафоричність, образність вербальної презентації художньо-естетичної ідеї композиції.

 

ІІ тур Олімпіади

Композиційно-педагогічний:

«Українська тема в хореографії: сучасна інтерпретація»

 

Мета ІІ туру Олімпіади виявити: композиційно-постановну майстерність конкурсантів, здатність до художньо-творчого втілення української теми в хореографії, сформованість методичної компетентності, здатність до організації роботи колективу, творчу самостійність,

Завдання для учасників:

 1. Презентація художньо ідеї та її композиційно-драматургічного втілення, висвітлення організаційних та методичних завдань (до 2 хвилин).
 2. Демонстрація методичної роботи: розучування презентованої композиції з групою студентів (орієнтовно до 3 хвилин).
 3. Презентація результату роботи: виконання композиції студентами – учасниками групи (до 2 хвилин).

Важлива інформація: група студентів обирається шляхом жеребкування і складається з учасників Олімпіади і студентів базового ВНЗ.

Варто дотримуватися загального часу відведеного конкурсанту на виступ у ІІ турі Олімпіади, що складає 7 хвилин.

Критерії оцінювання:

 • художня ідея хореографічної постановки, що ґрунтується на сучасному прочитанні української теми в хореографії; самобутність її індивідуального трактування;
 • педагогічна майстерність, методична грамотність учасника, проявлені в процесі розучування композиції зі студентами;
 • доцільність застосованих змін у композиції відповідно до виконавських можливостей учасників колективу;
 • художньо-технічна досконалість виконавського показу;
 • виявлення у підготовленій композиції характерних рис хореографічного мистецтва, властивого культурним регіонам України;
 • образно-стилістична та драматургічно-композиційна відповідність обраного музичного супроводу змісту твору.

 

Організаційні умови: Для презентації композиції у 1 турі можуть бути задіяні не більше 3 осіб, з яких не всі обов’язково є учасниками Олімпіади. Кожний з учасників повинен презентувати свою композицію.

Учасникам Олімпіади слід надіслати до оргкомітету Олімпіади наступні матеріали:

до 1 березня 2017 року (згідно з наказом МОН України) – анкети, заявки і фотографії (5х9) учасників (додаток №1) на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з поміткою: Олімпіада місто та прізвище (Олімпіада Суми Петренко)

до 25 березня – фонограми композицій на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з поміткою: Олімпіада Суми Петренко

до 20 березня – керівникам делегацій попередити оргкомітет про кількісний склад делегації (разом з викладачами та студентами-учасниками).

Претенденти на участь у роботі журі надають ксерокопії документів, які підтверджують їхній науково-педагогічний статус (науковий ступінь, учене або почесне звання, посаду). Ця норма продиктована обмеженим складом кількості членів журі.

Увага! Інформацію про отримання Оргкомітетом заяв та фонограм учасників Олімпіади прохання перевірити за контактними телефонами або

e-mail.

АНОНСИ. У межах олімпіади буде проведено майстер-клас та метод-семінар з проблем хореографічної освіти в педагогічних та класичних університетах Україні з подальшим друкуванням матеріалів. Розроблені студентами і презентовані лібрето можуть бути надруковані у методичній збірці.

 

Реєстрація, урочисте відкриття Олімпіади та жеребкування відбудуться 03 квітня о 12.00 за адресою Фонтанська дорога, 4, факультет музичної та хореографічної освіти.

Проїзд: від залізничного вокзалу рухатися праворуч до Кулікового поля до кінцевих зупинок трамваїв №№ 18,17. Їхати до зупинки Педагогічний університет Ушинського (5-та зупинка).

Контактні телефони:

0674 803 749; 0636 500 453; 0994 678 939 Реброва Олена Євгенівна, завідувач кафедри музичного мистецтва і хореографії;

0677 789 608 Лісовська Ніна Юріївна, завідувач хореографічним відділом;

048 705 46 64 деканат факультету музичної та хореографічної освіти.

Витрати на відрядження і проживання учасників ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади здійснюється за рахунок навчальних закладів, у яких вони навчаються.

Розміщення учасників Олімпіади здійснює Університет Ушинського.

Анкета

Оргкомітет Олімпіади

 

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2018, 12:07

    

  fnsnf visegrad fundУрядовий контактний центр                                                                  eua konfucius    
  tempus pedpresa mon.gov observatory