Шановні випускники!

Незабаром Ви закінчите навчання в університеті та отримаєте диплом про вищу освіту. Прийшов час коли вам треба вирішити питання працевлаштування.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 216 від 15 квітня 2015 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. №992» відміняється норма, яка стосувалась випускників, які навчались за державним замовленням, щодо обов’язковості відпрацювання та відшкодування до державного бюджету вартості навчання.

В законі не зазначено, що вищий навчальний заклад зобов'язаний гарантувати випускникові його працевлаштування (в обов'язки закладу входить сприяння працевлаштуванню своїх випускників).

Однак, на сьогодні, залишається незмінним порядок працевлаштування випускників, які навчались за цільовим направленням, тобто на пільгових умовах, та уклали тристоронню угоду відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.1999р. № 1159 «Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості».

При цьому, якщо студент цієї категорії продовжує навчання за наступним (ОКР), навіть за кошти фізичних та юридичних осіб, після закінчення вищого навчального закладу випускник повинен відпрацювати 3 роки, оскільки вступав до вищого навчального закладу за цільовим направленням.

Якщо випускник, за його згодою переводиться на роботу до іншого підприємства, установи, організації, йому видається цим підприємством, установою, організацією нове направлення на роботу.

Випускник, який отримав направлення на роботу і був призваний на строкову військову службу до Збройних Сил України, після її закінчення зобов'язаний прибути на роботу за призначенням. Перебування у Збройних Силах зараховується в передбачений угодою термін роботи за призначенням. Це стосується також випускників, які проходять альтернативну (невійськову) службу. Випускники, які йдуть працювати в середні навчальні заклади (школи, ліцеї, гімназії, інтернати) отримують відстрочку від призиву до Збройних Сил України.

Якщо випускниця, приступила до роботи за направленням та пішла у відпустку у зв’язку з вагітністю, пологами, доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку (або 6-річного віку, якщо дитина потребує догляду згідно медичних висновків), то час цієї відпустки зараховується до терміну роботи за призначенням.

Якщо випускник не зміг знайти місце роботи, він може звернутись до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні та стати там на облік.

Випускники, які працевлаштувались на роботу в навчальні заклади Міністерства освіти і науки України, а саме (ЗОШ, ПТУ І-ІІ рівня акредитації), закінчили університет за бюджетні кошти укладають трьохсторонній договір (ПНПУ – роботодавець - випускник ПНПУ) на термін 3 роки мають право на одноразову адресну грошову допомогу (у розмірі 5- мінімальних заробітних плат).Необхідні документи та терміни їх надання щодо отримання одноразової адресної грошової допомоги

Молоді фахівці, які навчались і закінчили університет у 2016 році за денною формою навчання за бюджетні кошти, приступили до роботи, уклали трьохсторонній договір на термін 3 роки повинні до 10 жовтня 2016 року надати до сектору працевлаштування такі документи:

  1. Копію паспорта;

  2. Копію ідентифікаційного коду;

  3. Копію трудової книжки, яка завірена мокрою печаткою, ЗОШ або ПТУ, в якій працює випускник;

  4. Заява щодо надання випускнику одноразової адресної грошової допомоги.За довідками з питань працевлаштування просьба звертатися до сектору сприяння працевлаштування (каб. 63-а, гол. корпус, 3 поверх, тел. 733-01-66).Шановні випускники!

Пропонуємо Вам інформацію щодо пошуку роботи за допомогою онлайн ресурсу, який надає безкоштовний доступ до бази вакансій у 63 країнах світу. Звертайтесь за адресою:( http://neuvoo.com.ua/uk).

Останнє оновлення: Понеділок, 22 серпня 2016, 17:38

    

  fnsnf visegrad fundУрядовий контактний центр                                                                  eua konfucius    
  tempus pedpresa mon.gov observatory